Aktualności Do przeczytania 18 listopada, 2022 / Justyna Opoka

BEZPŁATNE SPOTKANIE INFORMACYJNE POSIADACZY KREDYTÓW „WALUTOWYCH” W CHF W GORZOWIE!

Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu wraz z r.pr. Sylwestrem Kasprzewskim z Kancelarii GRYF ze Szczecina organizuje spotkanie informacyjne dla Frankowiczów, które ma na celu dokładne omówienie zagadnienia kredytów powiązanych z obcymi walutami (głównie CHF) oraz pozywanie banków przez kredytobiorców. Omówione zostaną również wyroki TSUE oraz SN w sprawach tzw. „frankowych” oraz przykłady realnie odzyskanych pieniędzy od banków.

Spotkanie poprowadzi doświadczony radca prawny Sylwester Kasprzewski z Kancelarii Radców Prawnych ze Szczecina. W czasie spotkania Sylwester Kasprzewski dokładnie omówi wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) 3 połączonych polskich spraw frankowych z dnia 08.09.2022 r., który dotyczył przedawnienia roszczeń, dzielenia klauzul abuzywnych oraz uzupełniania umowy średnim kursem NBP. Wyrok był w 100% korzystny dla Frankowczów. Mecenas omówi również rozprawę przed TSUE z dnia 12.10.2022 r., podczas której rozstrzygana była kwestia wynagrodzenia za korzystanie z kapitału. Sprawa również dotyczy polskiego kredytu CHF.

Ponadto objaśnione zostaną ogólne zagadnienia związane z posiadaniem kredytu powiązanego z walutą franka szwajcarskiego oraz to w jaki sposób zacząć walkę z bankiem.

Na spotkaniu zostaną omówione takie tematy jak:
1. TSUE: wynagrodzenie za korzystanie z kapitału – omówienie
2. Działalność Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu.
3. Dlaczego kredyty CHF/EUR/USD/JPY są tak niekorzystne?
4. Nieważność umowy kredytowej lub jej odfrankowienie – na czym polega i od kogo zależy czy umowa kredytowa zostanie unieważniona, czy „odfrankowiona”?
5. Jak zacząć walkę z bankiem – co robić lub nie robić na początku procesu? Jak wygląda proces z bankiem w sądzie?
6. Przesłuchanie kredytobiorców w sądzie – o co pyta sąd oraz pełnomocnicy stron?
7. Omówienie wyroków sądów I i II instancji – co poszczególne wyroki zmieniają w naszych kredytach?
8. Omówienie rozstrzygnięć Sądu Najwyższego.
9. Omówienie przypadków realnie odzyskanych pieniędzy od banku z tytułu unieważnionej umowy kredytowej przez sąd.

Spotkanie odbędzie się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Sali 110 przy ul. Sikorskiego 107 w Gorzowie Wielkopolskim, w dniu 24.11.2022 r., o godz. 18:00.

Więcej info na Facebook’u: https://fb.me/e/2glvo5e25 

Spotkanie poprowadzi reprezentant Stowarzyszenia oraz r.pr. Sylwester Kasprzewski ze Szczecina.

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Twoje prawa są dla nas najważniejsze. Niezależnie od stopnia skomplikowania sprawy skutecznie realizujemy powierzone nam zadania . Przekonaj się, że możemy Ci pomóc.

Kontakt telefoniczny
+48 661 329 563
Kontakt dla frankowiczów
chf@gryfpro.pl
Formularz kontaktowy