Aktualności Do przeczytania 26 lipca, 2022 / Justyna Opoka

Zezwolenie na wykreślenie hipoteki z księgi wieczystej

Prawomocna wygrana z BOŚ Bank SA w I instancji i kilka dni później zezwolenie na wykreślenie hipoteki z księgi wieczystej, które bank dobrowolnie wysyła do kredytobiorców. Takie rozstrzygnięcia bardzo lubimy.

Pozew przeciwko bankowi Bank Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie skierowana została do Sądu Okręgowego w Szczecinie we wrześniu 2020 roku. Sąd po rozpoznaniu sprawy o sygn. akt I C 1083/20 wydał wyrok w dniu 07.06.2022 r. i ustalił nieważność umowy kredytowej oraz zasądził kwotę ponad 700 tys. zł do zwrotu na rzecz Kredytobiorców.

Po otrzymaniu uzasadnienia wyroku, czekaliśmy na informację o apelacji banku, tj. ma to miejsce we wszystkich sprawach rozstrzygniętych przez sądy I instancji. Z uwagi na fakt, iż wyrok był nieprawomocny, Kredytobiorcy uiścili kolejną należną ratę kredytową na rzecz banku z tytułu umowy kredytu CHF.

Bank zwrócił przelew na rachunek z którego dokonano płatności i po konsultacji kredytobiorców z bankiem, przekazano naszym klientom, iż bank odstępuje od złożenia apelacji w ich sprawie, w związku z czym po upływie terminu wyrok stał się prawomocny i wykonalny. Jednocześnie bank zamknął rachunek do obsługi kredytu frankowego, a sąd skierował sprawę do nadania klauzuli prawomocności.

Nie upłynęło kilka dni, a bank wysłał kredytobiorcom pismo – zgodę na wykreślenie hipoteki z księgi wieczystej nieruchomości, która stanowiła zabezpieczenie kredytu. Bank sam z siebie wyraził zgodę na wykreślenie ich zabezpieczenia z KW, tym samym przyspieszając całą procedurę mającą na celu rozwiązanie wszelkiej współpracy z bankiem z tytułu tej umowy kredytowej.

Sprawę prowadzi r.pr. Sylwester Kasprzewski wraz z zespołem Kancelarii GRYF.

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Twoje prawa są dla nas najważniejsze. Niezależnie od stopnia skomplikowania sprawy skutecznie realizujemy powierzone nam zadania . Przekonaj się, że możemy Ci pomóc.

Kontakt telefoniczny
+48 661 329 563
Kontakt dla frankowiczów
chf@gryfpro.pl
Formularz kontaktowy