Aktualności Do przeczytania 5 października, 2020 / Sylwester Kasprzewski

Kroki prowadzenia sprawy "frankowej"

Krok pierwszy: DOKUMENTY.

Aby rozpocząć walkę z bankiem, należy skompletować umowę kredytową, aneksy do umowy oraz regulamin kredytu, w celu dokonania analizy prawnej.

Krok drugi: ANALIZA.

Drugi krok to sprawdzenie zapisów niedozwolonych w umowie. Prawie każda umowa kredytowa zawiera klauzule niedozwolone, niezależnie czy chodzi o CHF franki), USD (dolary) czy JPY (jeny).

Krok trzeci: HISTORIA SPŁATY.

Z banku należy pozyskać historię spłaty kredytu, przy czym warto oprzeć się o konkretne wytyczne od prawnika co do zakresu informacji. Historia spłaty jest kluczowa do przygotowania pozwu.

Krok czwarty: WYLICZENIA.

Analityk wylicza wysokość roszczenia przysługującego kredytobiorcy, czyli wylicza kwotę o jaką będziemy pozywać bank, ponadto określa saldo zadłużenia i stan wzajemnych rozliczeń w przypadku odfrankowienia/nieważności.

Krok piąty: POZEW.

Kancelaria przygotowuje pozew w indywidualnej sprawie kredytobiorcy przeciwko bankowi, dobierając odpowiedną argumentację i uzupełniając go o wartości wynikające z wyliczeń od analityka.

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Twoje prawa są dla nas najważniejsze. Niezależnie od stopnia skomplikowania sprawy skutecznie realizujemy powierzone nam zadania . Przekonaj się, że możemy Ci pomóc.

Kontakt telefoniczny
+48 661 329 563
Kontakt dla frankowiczów
chf@gryfpro.pl
Formularz kontaktowy