Aktualności Do obejrzenia 20 sierpnia, 2020 / Sylwester Kasprzewski

Co można zyskać w sporze z bankiem? [video]

Najczęściej zadawanym pytaniem przez kredytobiorców są korzyści jakie mogą uzyskać w sporze z bankiem. Przede wszystkim można odzyskać nadpłacony kapitał i odzyskać kwoty wynikające z różnic kursowych.

W poprzednim wpisie zwróciłem uwagę na rodzaj kredytu – indeksowany lub denominowany. Czemu to rozróżnienie ma w ogóle znaczenie? Wiemy już, że w zależności od rodzaju kredytu, możemy wysuwać różne roszczenia wobec banku.

Niezależnie od posiadanego przez nas kredytu, dzięki wyrokowi sądu możemy przede wszystkim uniezależnić się od ryzyka kursowego (odfrankowienie umowy kredytowej). W przypadku odfrankowienia będą mogli Państwo odzyskać część już wpłaconych pieniędzy: nadpłatę z okresu ostatnich dziesięciu lat i wynikającą z wzrostu ceny waluty od chwili podpisania umowy do dziś różnicę kursową. To spowoduje zastrzyk gotówki dzięki której będzie można np. spłacić kredyt lub zwiększyć zdolność kredytową.

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Twoje prawa są dla nas najważniejsze. Niezależnie od stopnia skomplikowania sprawy skutecznie realizujemy powierzone nam zadania . Przekonaj się, że możemy Ci pomóc.

Kontakt telefoniczny
+48 91 817 18 88
Kontakt dla frankowiczów
chf@gryfpro.pl
Formularz kontaktowy