Aktualności Do przeczytania 12 stycznia, 2021 / Sylwester Kasprzewski

Prawomocne zawieszenie spłaty kredytu

Postanowieniem Sądu Okręgowego w Koszalinie, konsumenci którzy są posiadaczami kredytu indeskowanego kursem CHF, nie muszą spłacać kredytu w trakcie trwania procesu sądowego z bankiem.

Kredytobiorcy zdecydowali się pozwać Bank BPH (następca banku GeMoney), w którym mają kredyt indeksowany kursem CHF. W związku z dokonanymi nadpłatami na rzecz banku, złożyliśmy w imieniu klientów wniosek o zabezpieczenie spłaty kredytu. Postanowienie sądu o udzieleniu zabezpieczenia jest już prawomocne.

Bank BPH wysłał pismo do naszych klientów z potwierdzeniem zawieszenia obowiązku spłaty rat kapitałowych i odsetkowych na okres 36 miesięcy, z możliwością przedłużenia lub skrócenia tego okresu, który zależny będzie od długości trwania procesu z bankiem BPH S.A.

W konsekwencji bank nie może wypowiedzieć naszym klientom umowy kredytowej. Ponadto nie może raportować do Biura Informacji Kredytowej o braku płatności rat, naliczać odsetek od przeterminowanego długu, a po okresie zawieszenia – w zależności od wyroku sądu – bank przygotuje nowy harmonogram spłaty kredytu.

Powyższe potwierdzenie zawieszenia spłaty i warunków ze strony banku BPH S.A. są dla naszych klientów bardzo korzystne.

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Twoje prawa są dla nas najważniejsze. Niezależnie od stopnia skomplikowania sprawy skutecznie realizujemy powierzone nam zadania . Przekonaj się, że możemy Ci pomóc.

Kontakt telefoniczny
+48 661 329 563
Kontakt dla frankowiczów
chf@gryfpro.pl
Formularz kontaktowy